Адаптація дитини до навчання після літніх канікул. Пам’ятка батькам

4245b65d9abfc2d6b7b9e929e934e4beЩоб початок навчального року не стало для дитини стресом, допоможіть їй адаптуватися до навчання після канікул.

Навантаження не повинна бути для дитини занадто виснажувати. Додаткові заняття – секції, гуртки, курси – це чудово, але таке навантаження може виявитися надмірним для дитини. 

Допоможіть дитині правильно розподілити час між навчанням і відпочинком. Після школи дитина обов’язково повинна відпочити, поїсти, і тільки після цього починати робити домашні завдання. Нехай вона чергує виконання письмових і усних завдань і обов’язково робить короткі перерви між ними. Це може бути невелика розминка. Школярі молодших класів можуть концентруватися на одному завданні 10 – 15 хвилин. Саме стільки має тривати одне заняття.

Краще всього, якщо ви організуєте дитині активний відпочинок – ігри, прогулянки на свіжому повітрі. Але не перестарайтеся – надлишок позитивних емоцій може бути так само шкідливий, як і негативні емоції.

Обмежте час, який дитина проводить перед телевізором і за комп’ютером – ці заняття не тільки не сприяють відпочинку, а й стомлюють організм.

Слідкуйте, щоб дитина лягала спати раніше. Чим раніше дитина ляже спати, тим легше перенесе раннє пробудження. Постійне недосипання сприяє підвищеній втомлюваності, поганого настрою і неуважності. Молодші школярі повинні спати не менше 10 годин, а підлітки – не менше 9 годин.

Занадто різке пробудження може викликати у дитини роздратування, настрій зіпсується на весь день.

Слідкуйте, щоб дитина щодня гуляла на свіжому повітрі. Молодші школярі повинні проводити на свіжому повітрі не менше 3,5 годин, підлітки – 2 , старшокласники – 1,5 годин на день.

Зверніть увагу на харчування дитини. Раціон харчування дитини повинен включати всі необхідні для росту і розвитку вітаміни і мікроелементи:

  • магній (міститься в горіхах, насінні, бананах, гречці, какао, бобових, зелені),

  • холін і лецитин (містяться в яйцях, печінці, рибі, молоці, захищають і відновлюють нервову систему ).

Проявіть розуміння і не забувайте хвалити дитину. Згадайте, як ви були першокласником – руки втомлювалися від листа і не слухалися, вчителі ставили погані оцінки, відносини з однолітками не ладналися.

Не забувайте, що на початку навчання дитина дуже потребує вашої підтримки. Хваліть його за кожне досягнення, не лайте за погані оцінки і небажання вставати вранці. Проявіть терпіння і розуміння. 

Інформацію використано з сайту http://olympica.com.ua/

 

Вам також має сподобатись...