Графік роботи
Гійченського логопедичного пункту на 2021-22н.р.

Графік роботи вчителя-логопеда

День тижня

Час проведення занять

Понеділок

10:30 – 16:30

Середа

10:30 – 16:30

П’ятниця

10:30 – 16:30

 

                                                                         Вчитель-логопед: Нестерак К. П.

Важливим показником інтелектуального розвитку 5-річної дитини є її мовлення.  Якщо раніше у дітей-логопатів частіше діагностували ФФНМ, то нині майже у всіх – ЗНМ, багато сучасних п’ятирічок не вміють будувати діалог, спілкуються окремими словами.

Висновок невтішний: 85% дітей 5 років володіють мовленням на рівні 3-річних.  Виходячи з цього, слід, що діти з порушеннями мовного розвитку повинні бути забезпечені спеціальними умовами для виховання і навчання . Щоб корекційна робота була ефективною потрібно у закладі створити команду в яку увійшли вчитель-логопед, практичний психолог, вчителі.

При цьому вирішуються такі завдання:

 1. Своєчасно виявляти дітей з мовними порушеннями;
 2. Вибудовувати механізм взаємодії між спеціалістами:
 • вчитель-логопед – практичний-психолог;
 • вчитель-логопед – класний керівник,
 • вчитель-логопед – інструктор з фізичної культури;
 • вчитель-логопед – музичний керівник.
 1. Здійснювати тісну взаємодію з батьками;
 2. Коригувати і попереджати мовні порушення у всіх видах діяльності.

Навчальний план не включає спеціально відведеного для занять з логопедом часу, на якому паралельно з виправленням порушень звуковимови необхідно вирішувати такі завдання як:

 • розвиток артикуляційної моторики;
 • розвиток дрібної моторики і координації рухів;
 • формування фонематичного слуху, навичок звукового аналізу та синтезу;
 • збагачення словникового запасу;
 • формування граматичного ладу мовлення;
 • формування зв’язного мовлення відповідно до вікової норми.
 • Робота з батьками
 • Ще один з найважливіших напрямків в корекційно-розвивальної діяльності логопеда є робота з батьками, тому, що першочерговий вплив на мовленнєвий розвиток надає сім’я (батьки дитини). Незаперечна важливість залучення батьків до активної участі в корекційному процесі з подолання мовного порушення  у дитини, оскільки це багато в чому полегшує роботу фахівця і прискорює успіхи дитини. Спочатку батьки певною мірою звикають до вимови своїх дітей і не помічають в ній недоліків, а тому і не допомагають їм засвоювати правильну мову. Логопед роз’яснює батькам, як важливо правильно формувати мову дітей і показує їм в чому полягає логопедична робота, підкреслюючи корисність розумних вимог до дитини і необхідність закріплення досягнутого в дитячому садку.
 • Погоджений підхід до загального і мовному виховання дітей при організації ігор, занять, оздоровчих заходів та інших видів діяльності, вироблення єдиних педагогічних установок по відношенню до дітей з мовними порушеннями, спільні бесіди з підведенням підсумків корекційно-розвивальної роботи та визначенням перспектив подальшої діяльності.
 • Таким чином, взаємодія фахівців дозволяє залучати у сферу корекційно-мовленнєвої роботи більш широке коло дітей, повніше використовувати резерви корекційно-педагогічного впливу, підвищити ефективність роботи логопедичної групи, збільшити відсоток дітей, випущених з грамотною мовою і правильною вимовою, підвищити якість освітнього процесу.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ВІД ЛОГОПЕДА

– спілкуйтеся з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети довкілля.
– розмовляйте повільно, виразно, ні в якому разі не повторюйте неправильну вимову. Пам’ятайте, що малюкові потрібно чути лише правильне мовлення!
– cпонукайте дитину до мовлення, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюючи їх.
– багато читайте дитині, вчіть переказувати, разом вивчайте вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками.
– кожне незрозуміле слово поясніть дитині. Привчайте дітей до вживання слів відповідно літературної норми!
– не втручайтесь відразу в дитячі розповіді, спочатку вислухайте, а потім виправте помилку.
– не забувайте хвалити дитину після кожного успіху.

Пам’ятайте, що ваше мовлення є взірцем для наслідування, тому воно має бути завжди правильним. Правильне мовлення – запорука успішного навчання у школі.