“Разом до кращого Інтернету 2022”
Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів – вони знають, що треба робити.
Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ – це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання – це сприймається як “спам”, і звичайно засмучує користувачів мережі.
Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!
Запорука безпеки в Інтернеті – надійний пароль. Часто користувач не може придумати пароль і використовує прості поєднання букв або цифр по типу “qwerty” або “123456”. Але такий пароль дуже легко підібрати, і при спробі злому хакери перевіряють такі комбінації в першу чергу. Тому дійсно безпечний пароль повинен відповідати певним критеріям.
Пароль не повинен складатися з простого слова, небажано використовувати в якості пароля своє ім’я, прізвище, дату народження, імена близьких людей і т.п. Краще використовувати не слово, а безглузду комбінацію букв. Якщо вам важко її придумати, наберіть російське слово в англійській розкладці, наприклад, слово “захист” перетворюється в “pfobnf”. Але, знову ж таки, російське слово не повинно бути занадто простим, до того ж, багато зломщики пароля з цією хитрістю знайомі.
Кращий пароль – це комбінація великих і малих літер, цифр і спецсимволів в довільному порядку. Чим важливіше для вас пароль від аккаунта на тому чи іншому сайті, тим складніше він повинен бути. Багато сайтів визначають ступінь безпеки вашого пароля при реєстрації і не дають можливості використовувати занадто простий пароль.
Ті ж вимоги відносяться і до секретного питання, службовцю для відновлення забутого пароля. Занадто просте питання з очевидною відповіддю, відомим не тільки вам, анітрохи не убезпечить ваш аккаунт електронної пошти. Краще замість стандартного секретного питання придумати власний, відповідь на який буде відомий тільки вам. Це підвищить вашу безпеку в Інтернеті. Якщо сайт, на якому ви реєструєтесь, пропонує здійснити прив’язку вашого аккаунта до номера мобільного телефону – скористайтеся цією можливістю, тоді при втраті пароля він прийде не на електронну пошту, а у вигляді SMS. Погодьтеся, зловмисникові важче отримати фізичний доступ до вашого телефону, ніж до електронної поштової скриньки.
Для забезпечення безпеки в Інтернеті дуже важливо правильно зберігати ваш пароль. Найкраще запам’ятати його напам’ять і ніде не записувати – тоді ймовірність того, що він потрапить у чужі руки, мінімальна. Якщо ви не можете обійтися без підказки, придумайте кодову фразу, в якій буде зашифрований ваш пароль. Існують також програми для збереження паролів, які зберігають всі ваші паролі в базі даних. Але для доступу до бази теж використовується пароль, так що занадто довіряти програмам не варто.