SELFIE – проєкт Європейської комісії, який був розроблений її експертами і вже використовується у 74 країнах світу. Інструмент доступний 24 офіційними мовами Європейського Союзу та 7 мовами інших країн.

З квітня 2021 року для закладів освіти України також з’явилася можливість користуватися онлайн-інструментом SELFIE українською мовою.

– це простий у використанні онлайн-інструмент, спрямований на те, щоб допомогти оцінити ефективність впровадження інноваційних цифрових технологій в освітньому процесі, з’ясувати, на якому етапі цифрового розвитку знаходиться заклад освіти.

SELFIE розроблено Спільним дослідницьким центром Єврокомісії (JRC) в тісній співпраці з експертами – представниками закладів освіти, міністерств освіти та дослідницьких інститутів країн ЄС.  Партнерами проєкту також є Європейський фонд освіти (ETF), Європейський центр професійної підготовки та Інститут ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті.

Що отримає заклад освіти від участі в проєкті?
Після завершення опитування усіх цільових груп учасників освітнього процесу, додаток SELFIE сформує наочний та інтерактивний звіт для закладу освіти за зведеними результатами. Надані результати повністю анонімні. Звіти належать закладам освіти і тільки вони мають доступ до даних. Результати можна використовувати при розробці стратегії розвитку закладу освіти та/або стратегії цифровізації, при підготовці плану роботи та визначенні пріоритетів, для підготовки до інституційного аудиту чи подання матеріалів до участі у грантових проєктах. Заклад освіти може використовувати інструмент в подальшому та проводити такі

опитування регулярно, щоб відстежувати зміни, отримувати порівняльні звіти, коригувати
план розвитку закладу тощо.

SELFIE призначений тільки для закладу освіти, і не збирає ніяких персональних даних. Всі відповіді, зібрані в ході опитування SELFIE, знеособлені. Визначити, хто саме з учнів, вчителів, керівників або інших працівників школи відповідав на питання і твердження,неможливо.

Деякі відповіді про Selfie від МОН

Про SELFIE