ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ГІЙЧЕНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

 Істрико-краєзнавчий музей був відкритий 15 грудня 1990 року стараннями працівників школи з ініціативи тодішнього заступника директора школи Г.Д. Синицької. В основу музейної експозиції лягли експонати, що приносили діти, вчителі та жителі с.Гійче.
Музей має історико-краєзнавчий профіль, державний за формою власності, має місцеве значення і займає одну кімнату площею 45 м2.
Фонди музею складають 550 експонатів, які включають розділи:
  • «Давній одяг села Гійче»,
  • «Археологічні знахідки села»,
  • «Історія села Гійче»,
  • «Ремесла у селі та нумізматичний матеріал».
Найціннішими експонатами є: фрагмент скіфського коня, металевий наконечник стріли часів монголо-татарського панування, довоєнний вишиваний рушник із зображенням тризуба і золотого лева, рушник із написом «Героям слава», вишитий у роки Другої світової війни.
Керівником історико-краєзнавчого музею у школі є вчитель історії – Івануса Дарія Володимирівна.
На базі музею у школі веде роботу історико-краєзнавчий гурток. На заняттях гуртка учні вивчають історію свого рідного краю, особливо села Гійче та його околиць, вивчають експонати музею, знаходять і приносять до музею різного роду матеріали, які мають історичну цінність. Вчаться проводити екскурсії по музеї та навколишній місцевості, виконують завдання, пов’язані із підтримкою у належному стані експозиції музею.
Члени гуртка самостійно складають тексти екскурсій, карти екскурсійних об’єктів тощо, використовуючи історичні праці та посібники, матеріали фондів тощо.
При вивченні відповідних тем з історії України обов’язково проводяться уроки у музеї. Часто для гостей нашої школи, в тому числі з інших країн, проводяться екскурсії.

 Адреса музею: 80314, Львівська обл..,Жовківський р-н., с.Гійче.

тел. 41-731, 41-741.